fbpx Skip to main content

Õpilasesindus on üks enim levinud noorte osaluse vorme Eestis. See on nii seaduslik koolinoorte huvikaitse koolis kui ka suurepärane keskkond noorte juhi- ja meeskonnatöö oskuste arenguks. Õpilasesindusi kimbutavad teiste noorteorganisatsioonidega sarnased mured – tihe liikmete vahetumine, väike kogemuste pagas ja mitmed erinevad huvid

Aestia meeskonnal on omajagu kogemusi noortevaldkonna organisatsioonide eestavadises. Ka õpilasesindustega seotult. Panimegi Tartu Kutsehariduskeskuse õpilasesinduse jaoks kokku koolituse, mis aitaks uuel kooseisul aastale vastu astuda.

“Kutsekoolis vahetuvad igal aastal õpilasesinduse liikmed. Maksimum aeg ÕE-s olemiseks on kolm aastat, aga pigem piirdub see aasta või kahega. Uue meeskonna tööle rakendamiseks ja selleks, et nad oskaksid valida juhatusse õiged liikmed tuleb läbi viia nn baaskoolitus.

Koolitusest osalenud õpilased saavad paremini aru miks nad on ÕE-s ja esitavad seda küsimust aeg-ajalt nii enesele kui ka grupi liikmetele.Samuti mõistavad nad reeglite paikapanemise vajadust, oskavad  jagada meeskonna liikmete vahel ülesandeid.”

– Lilia, TKHK huvijuht